Miasto Bez Ogródek


katowice projekt 1

MIASTO BEZ OGRÓDEK – Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice”

to wakacyjny projekt w Załężu.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna zaczynamy działać wakacyjnie!

ministerstwo Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

Prezydent Miasta Katowice objął nas Honorowym Patronatem.

Katowice herb Katowice Logo pion kolor

Wraz z partnerami projektu Katowice Miasto Ogrodów — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Domem Aniołów Stróżów w Katowicach i Teatrem Pinokio w Łodzi zapraszamy w te wakacje dzielnicę Załęże do uczestniczenia­ w radosnej kulturze.

Kierujemy propozycję do dzieci, młodzieży i dorosłych- w szczególności takich mieszkańców Załęża, którzy dawno nie odwiedzili teatru, wystawy ani filharmonii- a może jeszcze nigdy tam nie byli. Razem stworzymy teatr na podwórkach, wystawę na ulicy, otworzymy zapomniane bramy, wyluftujemy Załęże. Chcemy zebrać historie o bohaterach i istotnych miejscach wspólnoty załęskiej. To właśnie z opowieści i historii dzielnicowych zostanie stworzony scenariusz spektaklu „Otwieramy Bramy”. Wspólnie z mieszkańcami dzielnicy zgromadzimy elementy scenografii do przedstawienia, przygotujemy plakaty i poczęstunek po premierze.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w kulturze, chcemy też być zapraszani na podwórka i zaułki.

Bo tego lata w Załężu Kultura jest Dostępna!

 

Pierwsza część składa z części warsztatowej i zawiera następujące działania:

 

„Zbieranie Historii” – warsztaty, twórcze spotkania, integrujące działania teatralne, odbędą się od 13 do 16 czerwca 2016 r.

Warsztaty prowadzi Przemysław Buksiński

 

„Luftujemy Dzielnice” – integrujące działania happeningowe i plastyczne przeprowadzimy samodzielnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 ul. Gliwicka 93 oraz we współpracy z Domem Aniołów Stróżów na ulicach i podwórzach Załęża

12 – 17 lipca -warsztaty prowadzi Honorata Mierzejewska- Mikosza

 

„Wskocz na plakat”- działania plastyczne, przygotowanie plakatów, afiszy oraz programów do spektaklu, warsztaty z elementami scenografii przeprowadzimy w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 ul. Gliwicka 93 oraz we współpracy z Domem Aniołów Stróżów na ulicach i podwórzach Załęża

19- 23 lipca 2016 – warsztaty prowadzi Karolina Anweiler

 

Druga część składa się z części teatralnej.

Aktorzy Teatru Poddańczego pod batutą wspaniałych twórców stworzą spektakl muzyczno- podwórkowy. Reżyseria i scenariusz: Konrad Dworakowski; muzyka: Piotr Klimek; scenografia: Marika Wojciechowska;

Premiera spektaklu „Otwieramy Bramy” odbędzie się 6 sierpnia na jednym z załęskich podwórek. Dwa kolejne pokazy odbędą się 7 sierpnia na innych podwórkach Załęża.

 

A oto nasi niezastąpieni partnerzy:

miasto ogrodowaniolypinokio

 

Koordynator projektu: Anna Białoń E-mail: anka.bialon@wp.pl

 

Patroni medialni:

tvp3 logo Miasto Dzieci_01

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Czekamy na Załężu!

 

Warsztaty „Zbieranie Historii”

Warsztaty prowadził:

Przemysław Buksiński