Start vol.3


W tym roku podglądamy, zaglądamy, przyglądamy się sobie i przeglądamy się w dzielnicach, w sąsiadach…

Wypatrujemy tych dobrych i tych gorszych spraw dzielnicowych. Chcemy mieć oczy szeroko otwarte! Przeluftujemy bramy Zawodzia i Załęża  oraz  sportretujemy ich mieszkańców.

 

 

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy jest organizatorem trzeciej odsłony projektu MIASTO BEZ OGRÓDEK- Luftujemy Bramy, Portretujemy Dzielnice. 

Naszymi niezastąpionymi partnerami w tym roku są:

Katowice Miasto Ogrodów

Klub Wysoki Zamek

Dom Aniołów Stróżów

MDK Bogucice- Zawodzie

Teatr Pinokio

Stowarzyszenie Mocni Razem

 

„MIASTO BEZ OGRÓDEK” to kontynuacja dwuletnich działań o charakterze lokalnym. Oferujemy w trakcie wakacji 2018 działania społeczno edukacyjno-kulturalne w Załężu oraz Zawodziu- zdegradowanych dzielnicach Katowic. Nasze propozycje kierujemy do szerokiej grupy odbiorców.

 

Projekt składa się z części warsztatowej oraz multimedialnego spektaklu. Będą mu towarzyszyły konsultacje społeczne. Po czasie twórczych spotkań i różnorodnych warsztatów z mieszkańcami (m.in. działania happeningowe na podwórkach i w zaułkach dzielnic „Luftujemy Bramy”), w finale odbędzie się spektakl plenerowy „WY/PATRZ/MY” inspirowany instalacją „Lustro Dzielnic ”, portretami filmowymi mieszkańców, ich opiniami na temat miejsca zamieszkania. W ten sposób mieszkańcy będą mieli wpływ na kształt wypowiedzi artystycznej. Współpraca z lokalnymi ośrodkami kultury i pomocy społecznej pogłębi relacje z mieszkańcami.

 

Nasze działania planujemy między 1 a 20 sierpnia br. 

Projekt jest bezpłatny i jest finansowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bo tego lata w Załężu i Zawodziu Kultura jest Dostępna! 

A Katowice to miasto bez ogródek kulturalne.