Ewa Mrówczyńska


mrowa

Ewa Mrówczyńska

Fakty: Aktorka lalkowa z wykształcenia (Akademia Teatralna w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku) pedagog teatralny z pasji i doświadczenia. Ukończyła Podyplomowe Studia Menadżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2008 roku współtworzy Teatr Poddańczy będąc zarówno jego aktorką jak i prezesem.

Od 2009 r. aktorka Teatru Maska w Rzeszowie.

Laureatka nagrody Loży 2012 przyznawanej przez ZASP za wybitne osiągnięcia artystyczne dla młodego aktora. Stypendystka Marszałka Województwa Podkarpackiego w dziedzinie edukacji teatralnej. Dwukrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa za osiągniecia w dziedzinie Twórczości artystycznej.

Instruktorka teatralna, prowadzi warsztaty w zakresie praktyk teatralnych dla grup w różnym wieku (warsztaty podczas Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie 2011, 2012, edycje Lata w Teatrze 2013, 2015, zajęcia teatralne w Centrum Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie, lekcje teatralne w Teatrze Maska w Rzeszowie itp.)

Ciekawostki: Interesuje się połączeniem różnych technik aktorskich i lalkowych w szczególności teatrem przedmiotu oraz techniką Sanforda Meissnera. Wykorzystuje swoje umiejętności w technice Motion Capture ( „Enemy front”, „Lords of the fallen”, „Ghost of warrior”). Stara się nie zapomnieć języka angielskiego, ćwiczy jogę, uwielbia wycieczki rowerowe najchętniej w górach.